Masaż STÓP - Akupresura

Gabinet masażu Mokika w Czarnym Dunajcu, Podhale

Masaż stóp AKUPRESURA Masaż Mokika

Niedoceniane, a jakże ważne w naszym życiu narządy – stopy – dzięki nim biegamy skaczemy, ale czy dajemy im odetchnąć, dbamy o nie regularnie?

Akupresura stóp to masaż dla każdego komu zależy na własnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Masaż STÓP - Akupresura

Akupresura stóp, zwana inaczej refleksologią, refleksoterapią to licząca tysiące lat i wywodząca się ze starożytnych Chin i Egiptu sztuka masażu. Według chińskiej medycyny ludowej stopy są mapą całego organizmu, jego mikrokosmosem – mieszczą się na nich tzw. strefy refleksyjne, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała. W ich obrębie znajdują się receptory, których stymulowanie poprzez uciskanie i punktowy masaż warunkuje właściwe funkcjonowanie systemu nerwowego i układu krążenia, zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Celem refleksoterapii jest wprowadzenie organizmu (traktowanego jako całość) w stan głębokiego relaksu i w ten sposób zapewnienie mu powrotu do równowagi.

Akupresura działa zatem zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym, czy duchowym. Stopa składa się z 28 kości, 19 mięśni, 107 ścięgien i więzadeł. To skomplikowany „aparat” dzięki któremu możemy biegać, skakać, chodzić. Niestety w Polsce pielęgnacja stóp ciągle jeszcze nie jest doceniana. Niewiele osób wie, że złe samopoczucie zaczyna się przeważnie od zaniedbanych, chorych stóp. W stopach umieszczone są receptory – unerwione punkty mające połączenie z każdą częścią i organem ciała. Przez ich ucisk-masaż można poprawić ukrwienie tych punktów, a tym samym odpowiadające im narządy. Lepsze krążenie krwi, oznacza szybszy transport składników koniecznych do życia oraz usuwanie toksyn i złogów odpowiedzialnych za choroby. Kiedy chodzimy boso po piasku czy kamieniach stymulacja receptorów odbywa się automatycznie. Niestety obuwie nie daje takiej możliwości. Część podeszwy stóp, nie dotyka podłoża, a część jest nadmiernie narażona na ucisk. Może to prowadzić do różnych schorzeń. Możemy im przeciwdziałać, a nawet leczyć masując odpowiednie receptory. 

Masaż stóp AKUPRESURA Masaż Mokika

Ogólne wskazania do refleksoterapii:

Ogólne przeciwwskazania do masażu