Jak przygotować się do masażu?

Pragniemy zapewnić naszym klientom pełen relaks i poczucie bezpieczeństwa. Twoje zdrowie oraz całkowita satysfakcja z wykonywanego masażu są dla nas priorytetem. Poniżej pragniemy przedstawić Ci kilka wskazówek, z którymi warto zapoznać się przed przystąpieniem do masażu.

1. Ciepły prysznic lub kąpiel.
Ta prosta, przyjemna czynność zapewnia odświeżenie ciała oraz pomoże oczyścić je z poprzednio stosowanych kosmetyków. Paniom, które będą korzystać z masażu twarzy zalecamy pełny demakijaż.

2. Upięte włosy.
Ułatwi to pracę masażyście oraz zmniejszy ryzyko ich naoliwienia.

3. Brak biżuterii.
Ułatwi to masażyście jego pracę i uchroni przed niechcianym zerwaniem np. naszyjnika. A Tobie zapewni pełen komfort i relaks.

4. Bielizna własna.
Masaż może być wykonany w prywatnej bieliźnie (w tym przypadku będzie ona narażona na zabrudzenia) lub jednorazowej bieliźnie zabiegowej. Według preferencji klienta. Na czas trwania zabiegu zostaniesz przykryty ręcznikiem/kocem. Odkryte pozostaną jedynie aktualnie masowane partie ciała.

5. Ankieta przed przystąpieniem do masażu.
Przed przystąpieniem do zabiegu poprosimy Cie o wypełnieni ankiety. Troszczymy się o Twoje bezpieczeństwo i zdrowie – chcemy też poznać oczekiwania każdego pacjenta.

6.Posiłek.
Zarówno poczucie głodu jak i stan organizmu po obfitym posiłku, będą powodowały duży dyskomfort podczas trwania zabiegu. Dlatego też zalecamy, aby najpóźniej na godzinę przed masażem spożyć lekki posiłek. Warto również powstrzymać się od picia kawy i herbaty, by nie pobudzać organizmu bezpośrednio przed jego planowanym wyciszeniem. Przed oraz bezpośrednio po zabiegu niewskazane jest spożywanie alkoholu (nie wykonujemy masażu u osób w stanie nietrzeźwym).

7. Rozmowa podczas masażu.
To Ty Drogi kliencie decydujesz czy chcesz spędzić go w ciszy. a może pełne ukojenie przyniesie Tobie rozmowa z masażystą. To my dostosowujemy się do Twoich potrzeb, poinformuj nas o nich.

8. Muzyka.
Podczas trwania zabiegu w tle będzie towarzyszyć odpowiednia muzyka. Jeśli nie życzysz sobie akcentu muzycznego koniecznie poinformuj nas o tym.

9. Dyskomfort podczas zabiegu.
Jeśli w trakcie trwania zabiegu poczujesz dyskomfort – powiedz o tym od razu! Jeśli któraś z zastosowanych technik będzie dla Ciebie za mocna lub za słaba w odczuciu, prosimy to wyraźnie zakomunikować. Podczas masażu również możesz skorzystać z toalety.

10. Zakończenie masażu.
Po zakończeniu masażu zostaniesz poproszony o pozostanie na stole do masażu w pozycji leżącej jeszcze przez kilka minut. Dzięki temu organizm, powróci do stanu pełnej równowagi. Podczas podnoszenia się ze stołu nie wykonuj gwałtownych ruchów. Ponadto, bezpośrednio po zabiegu, unikaj oziębienia ciała.