Masaż Antycellulitowy

Gabinet masażu Mokika w Czarnym Dunajcu, Podhale

Masaż Antycelulitowy Masaż Mokika

Masaż antycellulitowy – terapeutyczny zabieg wykonywany bańką chińską jest niczym drenaż limfatyczny. Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji z organizmu. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu.

Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe i ujędrniają skórę. W kosmetologii stosowane są  jako wspomaganie w procesie redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha, ud i pośladków.  Przyczyniają się do zmniejszenia widoczności rozstępów oraz wymodelowania sylwetki.

Masaż Antycellulitowy

Masaż antycelulitowy rozpoczynamy od peelingu, który na ciało pacjentki nakłada masażysta. Energicznymi kolistymi ruchami rozprowadza go na  uda, pośladki, brzuch. Na tak przygotowane ciało nakładamy olejek do masażu, który ułatwi w kolejnych krokach przesuwanie bańki.

Terapeuta przygotuje ciało do zabiegu poprzez delikatny drenaż limfatyczny, rozcieranie i  ugniatanie poszczególnych partii ud i pośladków. Bańka aplikowana jest na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza. Podciśnienie, które wytwarza się w ten sposób w bańce, powoduje zassanie fałdu skóry i tkanek leżących pod nią do wnętrza bańki, co wspomaga krążenie limfy, a także ukrwienie. 

Następnie masażysta wykonuje na przemian długie pociągnięcia bańką po skórze i ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych. 

Masaż Antycelulitowy Masaż Mokika
Masaż Antycelulitowy Masaż Mokika

Zabieg kończymy masażem izometrycznym (naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni).  W celu  nadania skórze jędrności i elastyczności na ciało nałożona zostanie  specjalna maska antycellulitowa z kolagenem lub inne serum wspomagające redukcję cellulitu. Ciało zawijamy w folię, aby wszystkie czynne substancje wchłonęły się przez skórę. 

Dla uzyskania zadowalających rezultatów zabiegi powinny być wykonywany seriach 10-12 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie można go wykonywać przynajmniej 1 raz w tygodniu. 

Masaż Antycelulitowy Masaż Mokika

Wskazania do zabiegu:

Przeciwwskazania do masażu bańką chińską

Od masażu (bez względu na jego cel) powinny wstrzymać się: 

Przed przystąpieniem do zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem, czy konkretne schorzenie nie jest przeszkodą do przeprowadzenia masażu bańką chińską.