Masaż CIĄŻOWY

Gabinet masażu i terapii dziecka Mokika w Czarnym Dunajcu, Podhale

Masaż CIĄŻOWY Masaż Mokika

Masaż CIĄŻOWY- prenatalny

Ciąża to wspaniały czas, w którym następuje wiele zmian w życiu kobiety. Zmiany te nie zawsze jednak bywają przyjemne. Ból kręgosłupa, obrzęk nóg, stres, zmęczenie – to typowe problemy przyszłych mam.

Ciąża to przecież nie tylko czas radosnego oczekiwania na dziecko, ale też 9 miesięcy dolegliwości, które mogą mocno dawać w kość. Tymczasem wiele z nich można złagodzić za pomocą profesjonalnego masażu prenatalnego. Masaż jest jedną z najbardziej przyjemnych form aktywności fizycznej, który pomaga w wielu dolegliwościach. 

Kojący, delikatny i regularny masaż w ciąży pomaga usunąć stany napięcia, zmniejszyć uczucie stresu oraz obrzęki. Ponadto poprawia kondycję mięśni, usprawnia krążenie krwi i limfy oraz minimalizuje przykre ciążowe dolegliwości. Zapewnia dobre samopoczucie, uelastycznia skórę, korzystnie wpływa na szybki powrót do formy po porodzie.

Jest przyjemną i bezpieczną terapią, która wyraźnie zmienia na lepsze stan fizyczny i psychiczny przyszłej mamy. Pomaga w zasypianiu i poprawia ogólną jakość snu. Masaż prenatalny redukuje poziom hormonów stresu.

Zwiększa poziom endorfiny tzn. „hormonu szczęścia”, który obniża się u kobiet z depresją. Łagodzi nie tylko bóle mięśni ale też stawów, dlatego masaż bywa szczególnie pomocny dla kobiet, które zmagają się z rwą kulszową podczas ciąży.

Masaż CIĄŻOWY Masaż Mokika

Ogólne wskazania do wykonania masażu:

Ogólne przeciwwskazania do masażu:

Zalecamy aby poprosić lekarza prowadzącego o wystawienie pisemnej zgody na przeprowadzenie masażu!